Zimní zastávko-chodníkové okénko

13.03.2021

Zima je u konce a ve vzduchu jsou cítit první paprsky jara.

Proto je nejvyšší čas ohlédnout se, jak se letos dařilo při úklidu obecních chodníků a zastávek. Ten bychom mohli rozdělit do několika etap.

1. OBDOBÍ bychom mohli nazvat již tradiční větou.: "Byli zaskočeni velice, že sníh zasypal jim nejen silnice, ale i chodníky, zastávky, prostory před obchodem, poštou..." Po popíchnutí na našich stránkách se zřejmě nastartovalo

2.OBDOBÍ, kdy vytáhli techniku z "keřů", dosypali a jeli. Sice obyvatelé části obce měli možnost zahlédnout traktorek s radlicí a posypem kamínků či soli, ale všeho bylo pomálu, jako cukru na buchtách lakomé selky.

3.OBDOBÍ přeměna chodníků na běžecké a sáňkařské tratě. "Aneb klouže se celá dědina." Špatně upravené chodníky, na kterých se radlicí upěchuje vrstva sněhu. Přes den horní vrstva tohoto sněhu roztaje a večer se promění na super-rychlou dráhu. Následující den mají obyvatelé jdoucí "někam" o zábavu postaráno.

4.OBDOBÍ aneb vzývání slunce - ať to rychle roztaje a nemáme s tím žádnou práci - břečku nikdo neřeší.

Tak snad příští zimu dostanou naši obecní zaměstnanci od vedení lepší instrukce a podmínky pro lepší údržbu chodníků, než byla tato chabá údržba v letošní zimě.

Není to tak dlouho, co se naše vedení rádo srovnávalo s ostatními obcemi a chtělo být aktivně vesnicí roku. Tak takhle to teda nikdy nevyhrajeme, pánové a dámy...

Tady je pár fotek z okolních obcí, jak to má na veřejném prostranství v zimě vypadat. Srovnání je neskutečně obrovské.

Vaši Diskutéři