Stojíš na obecním - zaplať  5000,-

26.09.2019

Nedávno nás pobavil hodně alibistický článek pana starosty psaný v úvodníku Občasník pro Příkazy a Hynkov, květen-červen 2019. Obec už asi neví, jak přijít k penězům....

V rozsáhlém textu se mimo jiné píše o tom, jak naši občané parkují svoje auta a vozíky na obecním, a ne doma na dvorku. Jako řešení uvádí striktní zavedení používání Obecně závazné vyhlášky, která je na webu obce a kterou starosta a spol. vydali již v roce 2010 s platností k 1. 1. 2011 Obecně závazná vyhláška č. 2/2010 o místním poplatku za využívání veřejného prostranství - odkaz zde.

Obsahem je: Obec stanovuje poplatek paušální částkou za užívání trvalého parkovacího místa 5000,- Kč za 1 rok 1 vozidlo.

Kontrastem je, že v Olomouci v centru města (třeba přímo na náměstí) můžete parkovat, jste - li nepodnikatel, po dobu 12 měsíců za poplatek pouhých 1000,- odkaz na ceník PARKOVÁNÍ OLOMOUC. Tak kde je ta soudnost a moudrost obecního zastupitelstva? Nebo je to jen sprosté tahání peněz z peněženek občanů Příkaz a Hynkova. Máte napsat starostovi - je Vám zcela otevřen. Nebo svůj názor sdílejte s námi.