Spravedlnost není vždy slepá

21.03.2022

Spravedlnost není vždy slepá, ale vede k ní dlouhá cesta, plná překážek a s nejistým koncem.

Tak nějak by se dala shrnout naše story s obcí. Kdy nás na začátku starosta obce Příkazy lživě obvinil a pošpinil naše jméno v místním plátku. To, co se poté dělo, bylo zdlouhavé jednání, kdy se obec Příkazy odmítla "zdarma" jen omluvit za výroky v občasníku a stáhnout článek. Naopak si na nás obec najala právníka z řady místního zastupitelstva. Vše skončilo tak, že po několika soudních řízeních, se nám obec, jmenovitě starosta, písemně omluvil za lživý obsah textu v občasníku a lži o nás byly z tohoto čísla smazány. Za svoji osobní zášť vůči nám, převedenou do obecní roviny. Kdopak tyto výdaje za právní služby obci ve výsledku zaplatil?

Tak dopadlo i jednání ohledně sloupku "bezpečnostní zábrany" v uličce před našim domem. Sloupek jsme chtěli vybudovat na vlastní náklady, to se ale obci nelíbilo. Vybudování sklopného sloupku bylo obci nařízeno dopravním inspektorátem a posvěceno magistrátem (tentokrát už na náklady obce Příkazy). Již rok od tohoto rozhodnutí, které nabylo okamžitě právní moci, obec Příkazy nic nekoná. Je vidět, že obec nerespektuje a pohrdá pro "ni" nepohodlnými nařízeními, i když jsou z vyššího nadřízeného úřadu.

To, co je pro nynější vedení obce a netýká se to jen starosty, ale i nejbližšího vedení této obce nepohodlné, to prostě nerespektují. Svoje osobní problémy si řeší na náklady obce. Z jejího rozpočtu je to nebolí. I když se Vám tyto naše problémy můžou zdát malicherné, zítra nebo za měsíc můžete být ve stejné či podobné situaci i Vy. Myslete na to, koho si na podzim zvolíte do zastupitelstva. Nikdy za všechno nemůže jenom jeden člověk. Ti, co mu pomáhají, jsou stejní jako on. A budou se chovat stejně. Už teď je vidět, podle chování určitých lidí, že do kandidatury opět drze půjdou, i když by měli spíše chodit kanálem.

Na problém, kdy se řešila voda v přilehlé obecní studny, kdy obec - konkrétně starosta po lživém napadnutí a vyhrožování peněžními sankcemi, nebyla schopna ani po roce písemně odpovědět na dopis. Co se nehodí do krámu, to se neřeší.

Braňte si svoji čest a nenechte si od takových lidí, byť je to vedení obce, kálet na hlavu.

Pavel Hymr

Děkujeme Diskutérům za uveřejnění tohoto článku, kdy se nás lidé často ptali, jak jsme vlastně se vším dopadli.