Parkuju jak nametenej, aneb neznalost zákona neomlouvá

14.11.2019

Snad každý, kdo chodí pěšky po naší obci, se setkává s neohleduplností a neznalostí zákona našich spoluobčanů řidičů. Někteří toto dělají z neznalosti a jiní záměrně. Mějme však na mysli, jak se asi cítí staří lidé, osoby upoutaní na invalidní vozík, maminky s kočárky nebo děti jdoucí do školy, když musí toto auto složitě obcházet a vstupovat do vozovky. Nebo krkolomně nastupovat a vystupovat z autobusu, když autobus nemůže kvůli zaparkovanému autu zajet až k hraně zastávky. Je to jen lhostejnost všech, kteří by s tím mohli něco dělat.

Na chodníku se smí stát, jen pokud to výslovně dovoluje tato dopravní značka a od označení zastávky se nesmí stát 5 m. před a 30 m. za, jako je např. na zastávce U pomníku padlých, kde se tato lhostejnost projevuje velmi často. Proto je nutné pro parkování automobilů maximálně využívat parkovacích míst nebo míst dovolujících bezpečné odstavení aut. V jiném případě se řidič vystavuje udělení pokuty z důvodu zachování bezpečnosti.

Za všechny chodce žádáme naše spoluobčany o maximální součinnost a ohleduplnost. Za ohleduplnost, opatrnost a shovívavost chodců - děkujeme.

Více fotek na :