Malé zprávy s velkým obsahem

28.10.2021

Kam zmizela úroda z obecního vinohradu?

Někdo by si mohl myslet, že se přece sklidila na obecním vinobraní. Opak je pravdou. Jen hrstka dobrovolníků - obecních nevolníků - si přišli s buchtou otrhat svoje vinné hrozny. Avšak většina řad zůstala zakrytá síťkou. Ty postupně během krátké doby mizely - neznámo kam. Do školní jídelny, kam by se dalo předpokládat, to ale nebylo. Tak můžete hádat, komu to dnes kvasí v sudě.

PS. Než byl obecní vinohrad našim obecním nej vinařem "pohnojen", tak se pracovní síla nehledala. Teď, když to stojí za prd, tak se hledají nevolníci, na které se případný neúspěch svalí. Čistý alibismus. Přidáte se?

Co se urodilo ? no, moc toho nebylo.

Když už jsme u té úrody... Kde jsou ty doby, kdy se už tradiční výstava podzimní úrody v Příkazích konala samostatně v budově školy. Byla po celém přízemí - chodby, šatna, tělocvična...

Letošní realita na obecním úřadě, kdy se propagovaná návštěvnost nahnala účastí lidí na volbách. K zamyšlení je, jak by to vypadalo, kdyby se tato akce konala samostatně. Už loni lidé nepřišli, ani za slibované víno zdarma. Dle jmenného seznamu je vystavovatelů méně, jména se obměnila a některé stálice spolu s maxicuketami zůstaly.