Kdo chce psa bíti, vždy si hůl najde...

17.01.2020

Nedávno se mi uzavřel další spis, se kterým se Vám chci podělit. Nejen o jednání konkrétně osobně starosty, ale i projektanty, dozorem stavby a tím vším, co se teď přesídlí na stavbu do Hynkova.

V Příkazích 4 roky ležel projekt opravy silnice, v tichosti, tak aby občan nic nevěděl. Poté se s opravou začalo a začaly se pro některé dít věci. Pro některé výhodné a pro některé, včetně mé rodiny, už tak dobré ne. Dnes se s Vámi podělím o to, jak jsem dopadl při řešení jediného vjezdu do domu.

Když se řešily vjezdy do domu, na přání starosty (nebylo to v projektu), nám vybagrovali dělníci parkoviště od silnice po 40 cm k oknu a těsně ke studni. To jsme zdárně zažehnali s Magistrátem pro nedodržení ochranného pásma vody. Tak se to vybudovalo na druhou stranu, hlavně když se to tam nacpe. Tato vzniklá odstavná plocha (protože to nemá parametry parkoviště) začala dělat problémy. Protože je tak malá, když si tam stoupnou 3 auta, tak nemáme šanci vyjet ani zaparkovat domů. Tak nám bylo doporučeno podat odpor ,aby tuto odstavnou plochu zvětšili cca o 1 metr prodloužení na obecní pozemek, navazující na tuto odstavnou plochu. Přišlo nám to, že je to obcí povoleno, že to má projektantem technické podmínky splněny pro standartní osobní vůz a nic se prodlužovat nebude. Na to jsme celou záležitost, na doporučení pracovnice Magistrátu Olomouc, zkusili ještě jednou otevřít, před závěrečnou prohlídkou konanou Magistrátem. Úřednice nám řekla, že v tom nevidí žádný problém a že to v jiných obcích normálně řeší tak, že když má občan požadavek, který je reálný, schvaluje se to během stavby bez problému. V našem případě by evidentně bylo vše v pohodě realizované a odstavná plocha prodloužená, kdyby starosta neměl osobní zášť vůči mě a mé rodině. Starosta osobně za úřednicí byl a řekl jí, že v žádném případě se toto neuskuteční. Dodal jí projekt od projektanta s tím, jak mám do vjezdu zajíždět. Ale už tam není zohledněno to, že zajíždím přes odstavnou plochu, tak když tam bude zaparkovaný "kombík" tak prostě nezajedu. Nedej Bože parkovat s vozíkem, či dodávkou. A to jsem zajížděl před rekonstrukcí silnice k nám do vjezdu i s traktorem s vlečkou - při stavbě. Ale karma došla záhy. Když na tuto malou odstavnou plochu zajede více aut, ti poslední nevyjedou, aniž by nám nerajtali po trávě před okny, chodníku a borci i přes chodník na autobusové zastávce. A pan starosta? Ten obírá nejen koly obrubníky této plochy, ale i celý bok osobního auta, které bylo zaparkováno na této ploše vedle něho.

Náš elektrický sloupek před domem by mohl vyprávět.....  Pavel Hymr

Doporučení projektantem Doleželem zní - celý odkaz zde : lze vyjet nebo vjet na pozemek domu č.p. 4 přerušovanou jízdou (jízda dopředu + couvání)