Co je v obci nového?

11.04.2021

I když vypadá, že se nic nového v obci neděje, opak je pravdou.

Aktuální dění lze rozdělit na dvě části. První obecní veřejné tajemství, o kterých se mluví jen potichu, a to: akční scény jako z kriminálky, ale bez vraždy, si mohli vyzkoušet naši zastupitelé docela nedávno a také bláznivé tajemství naší nejznámější zkrachovalé podnikatelky, co svůj podnik vedla tak výborně, až si ho převedli pod obec. To vše se spolu pěkně prolíná. Nevíte? zeptejte se, ale potichu!

To, co je už veřejné a není to tajemství, je výborně napsaná finanční zpráva obce, kde je přehledně napsáno, že je v naší obci "čurbes" a že si tady dělají, co chtějí a zapisují si to tak, jak chtějí a ne tak, jak se to dělat má. Výdaje jsou např. podhodnoceny, miliony jim létají sem a tam, jako vrabci na střeše, nedodržení paragrafů, jedno pochybení za druhým apod. Prostě: co bod, to průser. Některé nedostatky byly již odstraněny, některé čekají na odstranění a některé už odstranit nejdou. Hlavně se nejdříve musí schválit nákup a pak se může nakupovat. V této obci je zcela běžné, že se nejdříve všechno nakoupí a pak se to dodatečně schvaluje. Jako sladká tečka večera je, že se schválila systémová opatření, že se to už nebude opakovat a bude se zapisovat dle skutečnosti. To je, od vás, vtip? Taková věc se snad dělá automaticky!

2020 - Návrh zprávy - zpráva o výsledku PH - dálkový způsob

Obec také už nakoupila nový smykový nakladač, alias "bobek". Jenom jsme zvědaví, jestli se zase za půl roku výhodně prodá, jak je tady zvykem poté, co se využije soukromě u vedení obce a potřebným. Ceník obecní techniky taky není pevně daný a veřejný pro občany. Šušká se, že se půjčuje "na ksicht" a někteří, to mají zdarma nebo za vděk a výpadky paměti, při určitých věcech.

Rozpadlá "nová" obecní cesta, která nahradila původní 100letou, co se drolí a praská před očima. Je vidět, že je se tady buď projektanti hodně sekli nebo se docela přemisťovalo. Konec konců je výsledek katastrofální a opravy budou stejně jen malou náplastí, která se sloupne po prvním dešti.

Zadluženost obce strmě stoupá (půjčka na půjčce) a jsme zvědaví, kde na splácení obec vezme finance. Co se začne rozprodávat jako první?