Anonymní článek v Žudru? Zase výsměch občanům!

28.02.2021

To, co příznivci naší vládnoucí vrstvy v obci stále kritizují u Diskutérů, mají z první ruky ve vlastních řadách. Nevíme, jestli se za ty stálé lži stydí nebo se bojí výsměchu za svůj výplod v obecním občasníku.

Tento nepodepsaný, kontroverzní článek, je zase snůška lží, kterými se snaží neznámý pisálek (vybrekánek) v dobrém světle ukázat, jak je pro někoho výhodný business na nemohoucích občanech vlastně v pořádku. Proč na tom (starání se o naše nemohoucí občany) má obec vlastně vydělávat a chlubit se v občasníku, kolik na tom trhne? Není to hyenismus, toto chování, na našich občanech? Ono, když se už o celé zastupitelstvo zajímá Policie ČR, tak asi není všechno tak, jak má. A vyšší skrytý zájem, to snad z našich občanů dělá pisálek úplné hlupáky.

V obci je možnost už i jiného ubytování nemohoucích seniorů, tak proč toto zařízení má být nadále ve správě obce.

Po obci se proslýchá, že obecní pronajaté zařízení od J.S. si údajně zase pronajal od obce jako správce, pan Daniel ........ . (jistě většina z Vás ví, o koho se jedná) Ten to pak údajně následně pronajímá dál klientům domova. Je veřejné tajemství, že se kolem domova stále "točí" ta samá rodina, jako původně a nově poté, co po odvysílání reportáže p. Klímy, byly propuštěny některé asistentky z pracovního poměru, začaly se jako asistentky nabírat kamarádky bývalé paní hlavní aktérky.

Taky se už nikde nepíše, že následně tato aktérka i se svým manželem chodili zvonit ke dveřím těchto propuštěných asistentek a nepěkně a nevybíravě jim domlouvat, jak se mají chovat a co mají říkat. Jistě Vám tyto asistentky tuto verzi potvrdí samy, když se jich zeptáte. A taky se nikde nepíše, že část klientů z tohoto domova byla hned přemístěna jinam, do nového penzionu v Příkazích.

Taky se nikde občané nedozví, za jakých okolností a podmínek obec svoje zařízení pronajímá. Co si všechno pronajímá, jak se řeší odpočet energií. S kolika lidmi má obec podepsanou smlouvu. Čísla jako příjem, výdej, pronájem a výnos za měsíc či čistý příjem obce jsou po sečtení směšná a zavádějící. Všechno se tají a jediné je, kolik na tom obec vydělá. Proč teda ty klienty a jejich příbuzné obec o tyto peníze obírá? Proč to není jinak postaveno? Obec se má o klienty postarat a ne, na nich vydělat?

Toto přece obec nesmí dělat pro peníze. Pro obec by to mělo být důstojné postarání se o svoje nemohoucí občany, ne výnosný příjem peněz do vlastní kapsy!

Je to novodobý hyenismus na nemohoucích a je dobře, že se o tyto machinace Policie ČR zajímá a prověřuje.

Dáváme jim palec nahoru a přejeme hodně zdaru při vyšetřování tohoto nyní už obecního obchodu se stářím v Příkazích.

Vaši Diskutéři


Reakce na článek v občasníku obce Pod hanáckým žudrem, březen-duben 2021

odkaz zde