5000,- za stání na obecním je málo, přidej !

15.12.2019

Tak, jako už jsme u našeho vedení obce zvyklí i nyní si můžeme dovolit říci, že se práce především předstírá, než opravdu koná.

Tak jako u letošního předělání vyhlášky o místním poplatku za užívání veřejného prostranství.

Jako by už obci nestačilo, že máme jedno z nejdražších obecních stání (kde se na nás hrabe poplatek za stání na náměstí v Olomouci - viz. dříve), ale tentokrát z občanů dělají i negramoty.

Už i dítě na základní škole si dovede spočítat jednoduchý výpočet a nemluvě o "jakoby" novém znění vyhlášky, kdy se něco málo z textu umaže, trochu se něco posune o řádek a je NOVÁ vyhláška na světě - ani to moc dlouho netrvalo.  A k tomu výpočtu za stání... Nově si zaplatíme za stání běžným automobilem za započatý den ... už jen  2 Kč/m2

1,6 x 4,5 = 7,2 x 2 = 14,4 x 365 = 5,256 Kč

šířka auta x délka auta = metry x 2Kč za metr poplatek = částka za den x 365 dní v roce = celkově zaplacená částka za rok (v roce přestupném si zaplatíte ještě trochu více :-) )

Tak hodně pracujte, ať můžete hodně platit obci. A nezapomeňte se zeptat, než půjdete tento poplatek za vyhrazené stání platit, kterých parcel se tato vyhláška týká, abyste neplatili za stání na pozemku, který patří někomu jinému. Vyhrazení zpoplatněných pozemků zase chybí! (mapka nebo jiný grafický plánek, ale co, ať žije transparentnost tohoto počinu.) Pokud něčemu nerozumíte, přijďte si na úřad, starosta Vám to určitě rád poví, když budete mít to štěstí a potkáte ho tam a nebude na Vás vulgární a arogantní, jak už jsme na jeho jednání zvyklí ze zastupitelstva obce :-)

Jestli se Vám zdá, že už neví, jak z Vás ty peníze dostat, vězte, že se dá vydat další skvělá vyhláška, že?  :-)

Pro porovnání:

stará vyhláška č.2/2010 zde

nová vyhláška č.2/2019 zde